Monika Olszewska

Olympic Weightlifting Coach. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła studia Podyplomowe Managera Sportu. Posiada uprawnienia instruktorskie, sędziowskie oraz trenerskie II klasy podnoszenia ciężarów.
Ponad połowę swojego życia poświęciła podnoszeniu ciężarów. Przez 13 lat jako wyczynowa zawodniczka, wielokrotnie zdobywała medale reprezentując barwy klubowe oraz narodowe. Multimedalistka Mistrzostw Polski (11 Medali Mistrzostw Polski ELITE), 6 krotna finalistka Mistrzostw Europy w latach (1999-2005), II vice Mistrzyni Europy Juniorek w Podrzucie, Trener II klasy podnoszenia ciężarów, Asystentka Trenera Kadry Narodowej Juniorek do lat 17 w latach 2006-2010. Aktualnie od 3 lat współpracuje z Szymonem Kołeckim w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów jako Specjalista d.s. Szkolenia.

W praktyce trenerskiej dużą wagę przywiązuje do techniki i jakości wykonania. Jest w 100% zaangażowana w to co robi! Uwielbia ryzyko i adrenalinę, jak już się za coś bierze to na 100% albo wcale.

Rekordy:
Rwanie – 80kg.
Podrzut w kat. wagowej 58 kg – 105kg