Ładowanie Wydarzenia
11
września

ZDROWY KRĘGOSŁUP ZE SPRZĘTEM W ZAJĘCIACH FITNESS

11 września 2021 12:00 - 18:00250zł250zł (cena dla pracowników Zdrofit)

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

Warsztat skierowany jest do instruktorów fitness, którzy prowadzą zajęcia zdrowy kręgosłup.
Podczas warsztatu omówiony zostanie schemat rozgrzewki w lekcji prozdrowotnej oraz sposób budowania zajęć zdrowego kręgosłupa.
Przedstawione będą również 3 lekcje w których użyjemy różnych przyborów.

Najbardziej popularnym sprzętem w klubach fitness jest step- głównie kojarzący się z ćwiczeniami choreograficznymi. Tutaj wykorzystamy jego inne właściwości – będzie dla nas wsparciem podczas pracy na mięśniach posturalnych oraz mięśniach stabilizujących miednicę.

Drugi masterclass pokaże jakie możliwości daje nam zwykły ciężarek 1kg. Wykorzystując go w ruchach globalnych zmusimy mięśnie posturalne do wytężonej pracy nad uzyskaniem stabilności.

Lekcja będzie poprowadzona w zróżnicowanym tempie, od bardzo wolnych, precyzyjnych ruchów do bardziej dynamicznych i wymagających. Wszystko to spowoduje poprawę kontroli ruchu oraz poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej.

W  ostatniej lekcji  wykorzystamy dużą piłkę – powiemy o zasadach doboru sprzętu dla klienta w poszczególnych pozycjach wyjściowych, pokażemy ćwiczenia równoważne , wzmacniające oraz rozciągające. Lekcję zakończymy masażem partnerki /partnera z użyciem dużej piłki.

3 masterclassy :

  • lekcja zdrowy kręgosłup z wykorzystaniem stepu
  • lekcja zdrowy kręgosłup z dużymi piłkami
  • lekcja zdrowy kręgosłup z ciężarkamiKażda lekcja zostanie omówiona i przeanalizowana pod względem doboru poszczególnych ćwiczeń oraz ich wpływu na organizm.

    SZKOLENIE PROWADZI: Elżbieta Furman

    Mgr.rehabilitacji ruchowej, terapeutka manualna, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, Reebok Trainer, APF instructor, Master Gymstick Trainer, Nordic Walking Trainer. Od 1990 roku jest instruktorką fitness, trenerem personalnym i wykładowcą w szkołach fitness. Prowadzi zajęcia prozdrowotne, w których stawia na poprawę sylwetki, zagwarantowanie odpowiedniej ruchomości w stawach, wzmocnienie mięśni posturalnych. Prowadzi personalne treningi medyczne, skierowane do osób z dolegliwościami bólowymi, szczególnie w obrębie kręgosłupa i kolan. Uważa, że odpowiednio dobrany, zindywidualizowany zestaw ćwiczeń, może przełożyć się na zmniejszenie bólu, zmianę złych nawyków, które przyczyniają się do powstawania kontuzji.

Szczegóły

Data: 11 września
Czas: 12:00 - 18:00
Koszt: 250zł

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Stegny
Adres: ul. Mangalia 4
Warszawa,

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 570 790 850
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl