Ładowanie Wydarzenia
04
sierpnia

JOGA BASIC

4 sierpnia 2019 12:00 - 19:00250zł250zł (cena dla pracowników Zdrofit)
 • TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO (sprawdź nasz kalendarz szkoleń) - jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem napisz do nas akademia@zdrofit.pl

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

Szkolenie skierowane do instruktorów jogi oraz praktyków, którzy chcieliby zdobyć i udoskonalić wiedzę na temat prawidłowego wykonania podstawowych Asan (pozycji jogi) oraz trybów ich ćwiczeń: dynamicznego (Dynamic vinyasa flow), dynamicznego z elementami fitness (Dynamic Fit) oraz statycznego (Static).

Podczas szkolenia zostaną przedstawione i szczegółowo omówione tematy:

 • Funkcjonalna treść asany, rozumienie zasad budowy każdej pozycji i jej prawidłowego wykonania.
 • Harmonia rozwoju w praktyce. Na co zwracać uwagę, by we własnym treningu uzyskać pełne działanie Asany?
 • Jak uczyć innych, na co szczególnie zwracać uwagę podopiecznych? – life hack’i doświadczonego trenera.
 • Jak uniknąć kontuzji oraz uzyskać pełne pozytywne działanie przy ćwiczeniach popularnych Asan Jogi?

Szkolenie składa się z podstawowych asan jogi. Co nie oznacza tylko najprostszych.

Program szkolenia łączy wiedzę teoretyczną i praktykę następnych Asan:

 • Adho Mukha Svanasana – Pies Głową do dołu
 • Urdhva Mukha Svanasana – Pies Głową do góry
 • Chaturanga – Planka
 • Paschimottanasana – pozycja Rozciągania do przodu
 • Utkatasana – pozycja Krzesła
 • Virabhadrasana I,II,III – Wojownik I, II, III
 • Ardha Chandrasana – Półksiężyc
 • Bakasana – Żuraw
 • Halasana – Pług
 • Wariacje balansów na rękach np., Astavakrasana – Pozycja Ośmiu kątów, Eka Pada Bakasana – Jednonożny Żuraw i in.)

Zostaną omówione wszystkie szczegóły techniczne oraz ćwiczenia przygotowawcze, które pomogą by wykonanie pozycji stało się możliwe.

Cześć szkolenia dedykowana trybom ćwiczeń Jogi otwiera przed uczestnikami ich moc i potencjał przy ułożeniu treningów. Przekażemy pełną wiedzę o zasadach i prawach trybów ćwiczeń oraz nauczymy się jak prawidłowo tworzyć i do czego stosować każdy z nich.

 1. Dynamic Yoga – Płynna, dynamiczna joga – będziemy się uczyć tworzyć vinyasy. Rozumiejąc prawa i mechanizmy oddechu „nakładać koraliki ruchów na płynną nic oddechu”. Przyjemna, łagodna praktyka, która spowoduje przyspieszenie tętna, pogłębienie czucia swojego ciała i uśmiech na twarzach.
 1. Dynamic Fit Yoga – Kto powiedział ze joga to nudne rozciąganie? My pokażemy jak układać trening, by zrobić maksymalny, funkcjonalny wycisk. Nauczymy jak stosować jogę, jako świetny trening fitness na każdą partię mięśniową.
 1. Static Yoga – joga statyczna. To uzyskanie prawdziwej mocy mięśniowej przez wykonanie ćwiczeń jogi w statycznym (izometrycznym) trybie. „Slow is new strong”.

Ta cześć omawia prawidłowe podejście do ćwiczeń izometrycznych, w których główną rolę odgrywa niezmiennie oddech. Powiemy jakich zasad przestrzegać by praktyka była maksymalnie skuteczna i bezkontuzyjna? Wyjaśnimy również czym jest świadome rozluźnienie i dlaczego jest tak ważne w praktyce rozciągania, szczególnie w statyce.

Szkolenie skierowane jest nie tylko do trenerów i instruktorów fitness, ale również do osób, które pragną pogłębić swoja wiedzę o bogate możliwości treningowe oferowane przez jogą.

SZKOLENIE PROWADZI: ANNA KUSHCH (Anna Kushch)
Licencjonowana trenerka jogi i trenerka personalna. Mistrzyni Ukrainy w Joga Sport 2016/17, 2016 European Yoga Sport Champion, założycielka własnej metody treningowej Yoga & Art of Living. Jako zawodnik oraz trener personalny Anna jest jednym z najwyżej ocenianych zawodowców na Świecie (Mistrzyni Ukrainy, Mistrzyni Europy, 15 miejsce na Mistrzostwach Świata). Na szkoleniu  Anna Kushch przekaże wiedzę od najlepszych, wybitnych mistrzów klasy międzynarodowej, od których sama miałam szczęście bezpośrednio uczyć się trybów (miedzy innymi Dylan Werner, Dev Kapil, Andrew Siderski).

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Stegny
Adres: ul. Mangalia 4
Warszawa,

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl