Ładowanie Wydarzenia
26
maja

TRENING STABILIZACYJNY

26 maja 2019 11:00 - 19:00250zł250zł (cena dla pracowników Zdrofit)

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

TRENING STABILIZACYJNY KRĘGOSŁUPA I STAWÓW OBWODOWYCH

Rozwój kultury fizycznej stawia przed ćwiczącymi nowe i daleko idące wyzwania. Świadomość prawidłowego i bezpiecznego rozwoju fizycznego kształtuje nowy kanon zachowań u osób ćwiczących. Mianowicie poza samym dążeniem do lepszych wyników i wizualnych efektów treningu zaczyna się wdrażać ćwiczenia prozdrowotne wzmacniające gorset mięśniowy kręgosłupa i stawów obwodowych. Tego typu zachowania nie tylko umożliwiają długie i wydajne funkcjonowanie układu narządu ruchu, ale także skutkują lepszymi efektami w danych dziedzinach sportu. Dlatego też należy pamiętać o treningu stabilizacyjnym. Ma on najróżniejsze formy, zastosowania oraz grupy odbiorców. Istotą tego typu treningu jest odpowiednie zaangażowanie mięśni głębokich stabilizujących kręgosłup oraz mięśni posturalnych często wraz z aktywizacją gorsetu mięśniowego stawów obwodowych. Ta forma treningu jest istotnym uzupełnieniem wielu zawodowych aktywności fizycznych, fizjoterapii czy treningów personalnych oraz zajęć grupowych typu fitness. Ważnym jest, iż trening stabilizacyjny to nie tylko podstawa treningów zawodowych sportowców jak i osób rozpoczynających przygodę z wysiłkiem fizycznym, ale także potężne narzędzie w przypadku profilaktyki urazów jak i ewentualnej rehabilitacji. Celem niniejszego szkolenia jest zapoznanie kursantów z treningiem stabilizacyjnym oraz możliwościami wynikającymi z pracy tą techniką.

Jest to szkolenie jednodniowe, przez wzgląd na złożoność i tematykę szkolenia jest ono przeznaczone dla instruktorów fitness, trenerów personalnych, fizjoterapeutów, nauczycieli wychowania fizycznego.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, praktyczną jak i pracę w grupach, z przyborami oraz bez. Daje to możliwość przyswojenia niezbędnej wiedzy i dyskusję na temat szeroko pojętej problematyki treningu stabilizacyjnego oraz nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń i komponowania jednostki lekcyjnej lub indywidualnego treningu.

Program szkolenia:

1) Wprowadzenie w tematykę treningu stabilizacyjnego:

  • Czym jest trening stabilizacyjny, korzyści, przeciwskazania i możliwe sytuacje niebezpieczne,
  • Istota treningu stabilizacyjnego – czyli zaprezentowanie i omówienie grup mięśniowych biorących udział w treningu,
  • Elementy treningu stabilizacyjnego jako uzupełnienie innych zajęć oaz aktywności fizycznych – kiedy i dlaczego?
  • Trening stabilizacyjny jako samodzielna aktywność fizyczna – kiedy i dlaczego?2) Prezentacja poszczególnych ćwiczeń i przyrządów wykorzystywanych w treningu stabilizacyjnym – omówienie i ćwiczenia praktyczne: dyski sensomotoryczne, piłka bosu, duże i małe piłki, TRX.

3) Lekcja pokazowa.

4) Dyskusja.

SZKOLENIE PROWADZI: MARCIN KOZŁOWSKI

Pasjonat sportu, sztuki oraz medycyny. Szkoleniowiec, instruktor fitness, trener. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stacjonarnych studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku fizjoterapia, a także Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku chorografia i techniki tańca – specjalność balet klasyczny. Ukończył specjalizację ballet master w prestiżowym rosyjskim Państwowym Konserwatorium im. Rimskiego – Korsakova w Sankt Petersburgu.

Szczegóły

Data: 26 maja
Czas: 11:00 - 19:00
Koszt: 250zł
Strona internetowa: http://www.akademiazdrofit.pl

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Stegny
Adres: ul. Mangalia 4
Warszawa,

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl