OPIS SZKOLENIA:
Szkolenie skierowane do instruktorów zajęć grupowych, trenerów personalnych oraz wszystkich, którzy chcą poznać anatomię dna miednicy i nauczyć się, jak aktywować mięśnie tego obszaru.
Świadomy trening dna miednicy zapobiega nietrzymaniu moczu, bólom kręgosłupa, dysfunkcjom trawienia i problemom seksuologicznym. Jest także niezwykle istotnym elementem zajęć pilates, jogi czy pracy z kobietami w ciąży, po porodzie i z seniorami.
Dzięki szkoleniu poznasz anatomię dna miednicy oraz możliwe dysfunkcje i sposoby treningu tego obszaru.
Po szkoleniu będziesz umiał skonstruować lekcję poświęconą treningowi dna miednicy oraz wykorzystać poszczególne ćwiczenia do urozmaicenia zajęć grupowych.
Szkolenie ma charakter praktyczny – poza krótkim wstępem teoretycznym uczestnicy będą poznawać i ćwiczyć różne zestawy treningowe.
Program szkolenia:
1. Teoria:
- Anatomia dna miednicy i układu moczowego
- Wpływ porodu i połogu na strefę dna miednicy
- Procesy starzenia się i wpływ na pracę mięśni dna miednicy
- Skutki zbyt napiętych lub zbyt słabych mięśni dna miednicy
- Schemat treningu dna miednicy: rola synergizmu mięśniowego, oddechu, wizualizacji
2. Praktyka:
- Nauka prawidłowego oddychania
- Aktywizacja mięśnia poprzecznego
- Wizualizacja w treningu mięśni dna miednicy
- Ćwiczenia uświadamiające obszar miednicy
- Praca z poszczególnymi warstwami mięśni dna miednicy łącznie i oddzielnie
- Rozciąganie i otwieranie mięśni w obszarze miednicy
SZKOLENIE PROWADZI: Elżbieta Furman
Mgr.rehabilitacji ruchowej, terapeutka manualna, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, Reebok Trainer, APF instructor, Master Gymstick Trainer, Nordic Walking Trainer. Od 1990 roku jest instruktorką fitness, trenerem personalnym i wykładowcą w szkołach fitness. Prowadzi zajęcia prozdrowotne, w których stawia na poprawę sylwetki, zagwarantowanie odpowiedniej ruchomości w stawach, wzmocnienie mięśni posturalnych. Prowadzi personalne treningi medyczne, skierowane do osób z dolegliwościami bólowymi, szczególnie w obrębie kręgosłupa i kolan. Uważa, że odpowiednio dobrany, zindywidualizowany zestaw ćwiczeń, może przełożyć się na zmniejszenie bólu, zmianę złych nawyków, które przyczyniają się do powstawania kontuzji.