Ładowanie Wydarzenia
19
września

STEP FUNKCJONALNY

19 września 2020 12:00 - 18:00200zl
  • TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO (sprawdź nasz kalendarz szkoleń) - jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem napisz do nas akademia@zdrofit.pl

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie
Warsztat metodyczny STEP FUNKCJONALNY  skierowany jest do instruktorów zajęć grupowych, trenerów personalnych, fizjoterapeutów,  którzy znają podstawy aerobiku, technikę podstawowych ćwiczeń wzmacniających i chcą poszerzyć swój warsztat pracy o prowadzenie zajęć funkcjonalnych na stepie. Warsztat trwa sześć godzin, ma charakter praktyczny, daje inspiracje do prowadzenia zajęć i motywuje do dalszej edukacji.
Step Funkcjonalny jest połączeniem klasycznego aerobowego treningu na stepie z ćwiczeniami funkcjonalnymi, które angażują całe ciało.
 
Warsztat obejmuje:
– trzy pełne lekcje pokazowe przeprowadzone przez szkoleniowca,
– lekcja pokazowa zawiera: rozgrzewkę, układ choreograficzny będący połączeniem kroków aerobowych i ćwiczeń wzmacniających, osobny blok wzmacniający prezentujący ćwiczenia solo, cool down i rozluźnianie,
– dokładne omówienie struktury lekcji, czas na dodatkowe pytania,
– przeanalizowanie metodyki zajęć oraz techniki prezentowanych ćwiczeń,
– różnorodny charakter lekcji pokazowych: step w ustawieniu horyzontalnym oraz wertykalnym,
– przeanalizowanie różnych narzędzi i zagadnień metodycznych, które pozwalają na płynne i przejrzyste nauczanie układów chorograficzno – wzmacniających,
– ćwiczenia prezentowane w różnych modyfikacjach, stopniowanie trudności,
– zadania w grupach i praca własna,
– burza mózgów, próba stworzenia przykładowych układów i zaprezentowanie przykładowych ćwiczeń przez uczestników,
– szlifowanie techniki, indywidualny feedback i wskazówki.
STEP FUNKCJONALNY – zajęcia z użyciem stepu, rozpoczynające się od prostej rozgrzewki ogólnorozwojowej, następnie skoncentrowane na części głównej, w skład której wchodzi dłuższy układ choreograficzny zawierający elementy aerobiku oraz ćwiczeń wzmacniających oraz osobny blok wzmacniający wykorzystujący step i inne akcesoria dostępne na sali fitness. Zajęcia zakończone krótką relaksacją i ćwiczeniami rozciągającymi. Trening intensywny, dla osób znających podstawowe kroki aerobowe na stepie.

WARSZTAT PROWADZI: PATRYK TOMASZEWSKI 

Magister Politologii, Fotograf z tytułem fototechnika, w dzieciństwie tańczył style nowoczesne, ze sportem bliżej związany od 2011 roku. Obecnie instruktor zajęć grupowych, trener personalny, nauczyciel jogi i pilatesu, międzynarodowy prezenter fitness, jeden z głównych szkoleniowców i master trenerów Akademii Zdrofit. Współpracuje również ze szkołami na Ukrainie, Litwie czy w Japonii. Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu zajęć grupowych, treningów indywidualnych, funkcjonalnych, prozdrowotnych, kursów anatomii, dietetyki itd.
Właściciel firmy ‚Sport&Photography Patryk Tomaszewski’, występuje na konwencjach, organizuje własne eventy sportowe, prowadzi szkolenia i warsztaty w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w formach choreograficznych Dance i Step, w szeroko pojętym treningu funkcjonalnym z użyciem ciężaru własnego ciała oraz w zajęciach prozdrowotnych. W swoich treningach miesza różne techniki i uparcie wychodzi poza schematy. Profesjonalista w każdym ruchu, skupiony na prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń. Poza tym pełny energii, stara się zarażać innych swoją pasją do aktywności fizycznej.

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Mokotów Konstruktorska
Adres: ul. Konstruktorska 13
Warszawa, Mazowieckie Polska

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl