Ładowanie Wydarzenia
29
lutego

ROZEJŚCIE MIĘŚNIA PROSTEGO BRZUCHA (DRA)

29 lutego 2020 11:00 - 19:00300zł300zł (cena dla pracowników Zdrofit)
 • TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO (sprawdź nasz kalendarz szkoleń) - jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem napisz do nas akademia@zdrofit.pl

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

DRA (diastasis recti abdominal) czyli rozstęp mięśni prostych brzucha to coraz częściej spotykany problem u kobiet w okresie ciąży oraz po niej. Dysfunkcja ta  może dotyczyć również kobiet, które nigdy nie rodziły oraz mężczyzn. Rozstęp, który pojawia się na przedniej stronie jamy brzusznej, może powodować wiele problemów zdrowotnych, których nie powinniśmy bagatelizować. Osoby predysponowane lub mające już ten problem powinny  być objęte odpowiednim treningiem, aby nie pogłębiać już zaistniałej dysfunkcji. Pamiętajmy, że intensywny trening oparty na ćwiczeniach wykorzystujących bardzo dużą tłocznię brzuszną, może być powodem pojawienia się rozstępu mięśnia prostego brzucha lub przepuklin brzusznych i pachwinowych.

Szkolenie ma za zadanie uświadomić trenerom i instruktorom, jak ważne jest dobranie odpowiednich ćwiczeń, aby nie wywołać problemu u swoich podopiecznych. Uczy postępowania u osób ze zdiagnozowanym rozstępem oraz pokazuje proste techniki manualne stosowane przy rozstępie mięśni prostych brzucha.

Część teoretyczna:

 1. Anatomia stref objętych problemem rozejścia mięśnia prostego
 2. Funkcje ściany brzucha
 3. Prawidłowa postawa ciała , ustawienie miednicy oraz optymalny schemat oddechu
 4. Przyczyny oraz siły wywołujące DRA. Czynnikipredysponujące wystąpienie DRA
 5. Badanie oraz ocena przedniej ściany brzucha
 6. Postępowanie treningowe u klientów z DRA

Część  praktyczna:

 1. prawidłowa postawa
 2. prawidłowy oddech
 3. badanie i ocena przedniej ściany brzucha
 4. trening z klientami z problemem DRA
  (ćwiczenia z własnym ciężarem ciała)
  (ćwiczenia ze sprzętem- ciężarki ,ekspandery)
  (rozluźnianie powięzi lędźwiowej)
  5. techniki manualne przydatne w DRA


  SZKOLENIE PROWADZI:
  Elżbieta Furman

  Mgr.rehabilitacji ruchowej, terapeutka manualna, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, Reebok Trainer, APF instructor, Master Gymstick Trainer, Nordic Walking Trainer. Od 1990 roku jest instruktorką fitness, trenerem personalnym i wykładowcą w szkołach fitness. Prowadzi zajęcia prozdrowotne, w których stawia na poprawę sylwetki, zagwarantowanie odpowiedniej ruchomości w stawach, wzmocnienie mięśni posturalnych. Prowadzi personalne treningi medyczne, skierowane do osób z dolegliwościami bólowymi, szczególnie w obrębie kręgosłupa i kolan. Uważa, że odpowiednio dobrany, zindywidualizowany zestaw ćwiczeń, może przełożyć się na zmniejszenie bólu, zmianę złych nawyków, które przyczyniają się do powstawania kontuzji.

Szczegóły

Data: 29 lutego
Czas: 11:00 - 19:00
Koszt: 300zł

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Gdańsk – Alchemia
Adres: al. Grunwaldzka 411
80-309 Gdańsk Oliwa,

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl