Ładowanie Wydarzenia
10
lipca

PILATES Z DROBNYM SPRZĘTEM

10 lipca 2021 10:00 - 17:00250zł

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

WARSZTAT PILATES Z DROBNYM SPRZĘTEM

PILATES – zestaw ćwiczeń stworzony przez Josepha Pilatesa, którego głównymi fundamentami są: oddech, koncentracja, uważność, kontrola, centrum, płynność i precyzja. Konkretne ćwiczenia, zestawy ćwiczeń i pełne sekwencje, prezentowane w różnych modyfikacjach, które dają wiele korzyści dla ciała i ducha oraz zwiększają świadomość pracy z własnym ciałem. Trening złożony, może być przeprowadzony na różnych stopniach zaawansowania.

Warsztat metodyczny PILATES przeznaczony jest dla instruktorów, trenerów personalnych, fizjoterapeutów, którzy znają technikę podstawowych ćwiczeń i chcą poszerzyć swój warsztat pracy o nowe warianty lub zapoznać się z metodą Josepha Pilatesa po raz pierwszy.

Warsztat obejmuje:

  • cztery pełne lekcje pokazowe przeprowadzone przez szkoleniowca,
  • pierwsza prezentująca klasyczny order, kolejne trzy z użyciem sprzętów dostępnych na danej sali fitness; mogą to być: małe piłki, duże piłki, rollery długie i krótkie, gumy, taśmy, stepy, kije, gryfy od sztangi, kółka filcowe, magic circle.
  • modyfikacja pozycji i ćwiczeń, adaptacja do warunków pracy, wykorzystanie sprzętów dostępnych na sali w taki sposób, żeby być jak najbliżej fundamentów metody,
  • omówienie fundamentów i podstawowych zasad metody Josepha Pilatesa,
  • przeanalizowanie metodyki zajęć oraz techniki prezentowanych ćwiczeń,
  • różnorodny charakter lekcji pokazowych: klasyczne ujęcie oraz typowa lekcja pod kątem zajęć grupowych w klubie fitness,
  • ćwiczenia prezentowane w różnych modyfikacjach, stopniowanie trudności, zwrócenie uwagi na niektóre dysfunkcje uczestników zajęć,
  • zadania w grupach i praca własna,
  • burza mózgów, próba wzajemnego nauczania wybranych ćwiczeń,
  • szlifowanie techniki, indywidualny feedback i wskazówki.

WARSZTAT PROWADZI: PATRYK TOMASZEWSKI 

Magister Politologii, Fotograf z tytułem fototechnika, w dzieciństwie tańczył style nowoczesne, ze sportem bliżej związany od 2011 roku. Obecnie instruktor zajęć grupowych, trener personalny, nauczyciel jogi i pilatesu, międzynarodowy prezenter fitness, jeden z głównych szkoleniowców i master trenerów Akademii Zdrofit. Współpracuje również ze szkołami na Ukrainie, Litwie czy w Japonii. Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu zajęć grupowych, treningów indywidualnych, funkcjonalnych, prozdrowotnych, kursów anatomii, dietetyki itd.
Właściciel firmy ‚Sport&Photography Patryk Tomaszewski’, występuje na konwencjach, organizuje własne eventy sportowe, prowadzi szkolenia i warsztaty w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w formach choreograficznych Dance i Step, w szeroko pojętym treningu funkcjonalnym z użyciem ciężaru własnego ciała oraz w zajęciach prozdrowotnych. W swoich treningach miesza różne techniki i uparcie wychodzi poza schematy. Profesjonalista w każdym ruchu, skupiony na prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń. Poza tym pełny energii, stara się zarażać innych swoją pasją do aktywności fizycznej.

Więcej informacji
FB: https://www.facebook.com/trenerpatryktomaszewski/
Youtube: https://www.youtube.com/user/patrykgapa

Szczegóły

Data: 10 lipca
Czas: 10:00 - 17:00
Koszt: 250zł
Strona internetowa: http://www.akademiazdrofit.pl

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Stegny
Adres: ul. Mangalia 4
Warszawa,

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 570 790 850
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl