Ładowanie Wydarzenia
03
lipca

INSPIRACJE DO ZAJĘĆ MENTALNYCH

3 lipca 2020 09:00 - 16:00250 zł
  • TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO (sprawdź nasz kalendarz szkoleń) - jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem napisz do nas akademia@zdrofit.pl

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

INSPIRACJE DO ZAJĘĆ MENTANYCH:

  • Pilates
  • Stretching
  • Zdrowy Kręgosłup
  • Flow / choreografia mentalna

Warsztat metodyczny INSPIRACJE DO ZAJĘĆ MENTALNYCH przeznaczony jest dla instruktorów zajęć grupowych, trenerów personalnych, fizjoterapeutów, którzy znają technikę podstawowych ćwiczeń i chcą poszerzyć swój warsztat pracy oraz zaczerpnąć dodatkowych inspiracji do prowadzenia grupowych zajęć mentalnych.

Warsztat obejmuje:

– cztery pełne lekcje pokazowe przeprowadzone przez szkoleniowca, w ramach lekcji pokazowych zostaną zaprezentowane moduły mieszczące się w tematyce: zdrowy kręgosłup, stretching, pilates, mobility oraz choreografia mentalna, która posłużyć może jako rozgrzewka lub inspiracja do poprowadzenia pełnej godziny tego typu zajęć.

  • Zdrowy Kręgosłup: zajęcia spokojne, inspirowane technikami ze strefy body&mind, mają charakter profilaktyczny, nie wchodzą w dziedzinę rehabilitacji. Ćwiczenia opierają się głównie na wzmacnianiu mięśni głębokich, rozciąganiu przykurczonych stref oraz uczą przyjmowania poprawnej postawy ciała.
  • Pilates: zestaw ćwiczeń stworzony przez Josepha Pilatesa, którego głównymi fundamentami są: oddech, koncentracja, uważność, kontrola, centrum, płynność i precyzja. Konkretne ćwiczenia, zestawy ćwiczeń i pełne sekwencje, prezentowane w różnych modyfikacjach, które dają wiele korzyści dla ciała i ducha oraz zwiększają świadomość pracy z własnym ciałem.
  • Flow / Choreografia Mentalna: fuzja takich metod jak Pilates, Joga, Dynamic Strech, Jazz. Sekwencje wykonywane są w różnych płaszczyznach, tworząc dłuższe sekwencje i w ostateczności jeden płynny układ choreograficzny. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, w której skład wchodzi część mobility, ćwiczenia oddechowe oraz sekwencje ukierunkowane na stabilizację; częścią główną jest jeden długi łańcuch ćwiczeń z ciężarem własnego ciała, którego uczymy się krok po kroku i zostawiamy przestrzeń na własne pomysły; na zakończenie część relaksacyjna.
  • Stretching: zajęcia spokojne, inspirowane technikami ze strefy body&mind. Trening rozpoczyna się od  krótkiej rozgrzewki wielostawowej z elementami mobility z ciężarem własnego ciała. W części głównej wykorzystane zostaną różne techniki rozciągania, między innymi stretching statyczny oraz dynamiczny. Na zakończenie relaksacja i ćwiczenia oddechowe.

– dokładne omówienie struktury lekcji,

– przeanalizowanie metodyki zajęć oraz techniki prezentowanych ćwiczeń,

– prezentacja ćwiczeń w różnych modyfikacjach, stopniowanie trudności, praca ze sprzętem dostępnym na sal fitness i z ciężarem własnego ciała,

– zadania w grupach i praca własna,

– szlifowanie techniki, indywidualny feedback i wskazówki.

WARSZTAT PROWADZI: PATRYK TOMASZEWSKI 

Magister Politologii, Fotograf z tytułem fototechnika, w dzieciństwie tańczył style nowoczesne, ze sportem bliżej związany od 2011 roku. Obecnie instruktor zajęć grupowych, trener personalny, nauczyciel jogi i pilatesu, międzynarodowy prezenter fitness, jeden z głównych szkoleniowców i master trenerów Akademii Zdrofit. Współpracuje również ze szkołami na Ukrainie, Litwie czy w Japonii. Uczestnik licznych szkoleń i kursów z zakresu zajęć grupowych, treningów indywidualnych, funkcjonalnych, prozdrowotnych, kursów anatomii, dietetyki itd.
Właściciel firmy ‚Sport&Photography Patryk Tomaszewski’, występuje na konwencjach, organizuje własne eventy sportowe, prowadzi szkolenia i warsztaty w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w formach choreograficznych Dance i Step, w szeroko pojętym treningu funkcjonalnym z użyciem ciężaru własnego ciała oraz w zajęciach prozdrowotnych. W swoich treningach miesza różne techniki i uparcie wychodzi poza schematy. Profesjonalista w każdym ruchu, skupiony na prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń. Poza tym pełny energii, stara się zarażać innych swoją pasją do aktywności fizycznej.

Więcej informacji
FB: https://www.facebook.com/trenerpatryktomaszewski/
Youtube: https://www.youtube.com/user/patrykgapa

Szczegóły

Data: 3 lipca
Czas: 09:00 - 16:00
Koszt: 250 zł

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Mokotów Konstruktorska
Adres: ul. Konstruktorska 13
Warszawa, Mazowieckie Polska

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl