Ładowanie Wydarzenia
17
lipca

CROSS WEIGHTLIFTING

17 lipca 2021 14:00 - 20:00350zł

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

Szkolenie praktyczne z podnoszenia ciężarów, mające na celu naukę najtrudniejszych ruchów występujących w Cross Trainingu.
Uczestnicy szkolenia zapoznają się z prawidłową techniką wykonywania rwania i podrzutu oraz uzyskają spersonalizowana wiedzę na temat wykonywanych ćwiczeń.
Dowiedzą się jak poprawnie wykonywać i nauczać, zarówno w aspekcie metodycznym jak i praktycznym, bezpiecznej i prawidłowej techniki Olympic Weightlifting.
Zdobędą wiedzę jakie błędy są najczęściej popełniane podczas wykonywania ćwiczeń i jak je skutecznie eliminować, jak planować trening i jakie są sposoby na rozwoju siły.
Szkolenie to 6h praktycznych ćwiczeń dotyczące planowania, przygotowania i realizacji treningu podnoszenia ciężarów.
Warsztat przeznaczony jest dla zawodników, trenerów personalnych, instruktorów oraz pasjonatów sportów siłowych. Wszystkich, którzy chcą prawidłowo dźwigać ciężary, wzmocnić ciało i poprawić sylwetkę oraz uzupełnić swoje treningi bądź treningi podopiecznych w elementy dwuboju.

PROGRAM SZKOLENIA:
1. Wpływ podnoszenia ciężarów na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, ocena funkcjonalna sztangisty oraz pozytywne aspekty psychologiczne uprawiania tej dyscypliny sportu.
2. Klasyfikacja ćwiczeń w dwuboju olimpijskim.
3. Nauka nawyku ruchowego, jego powtarzalność i automatyzacja.

14:00 – 16:00 RWANIE TECHNICZNE W PRAKTYCE (snatch) wraz z ćwiczeniami stosowanymi w nauce i doskonaleniu.

 • Ćwiczenia wprowadzające do nauki rwania technicznego, ćwiczenia rozgrzewkowe, ukierunkowane i pomocnicze.
 • Etapowa nauka rwania, fazy ruchowe sztangi jej tor, ćwiczenia stosowane do nauczania techniki rwania technicznego, gradacja trudności stosowanych ćwiczeń.
 • Balans –  prawidłowe rozłożenie środka ciężkości sztangi względem własnego ciała.
 • Ustawienie prawidłowej pozycji wyjściowej w każdej fazie ruchu i toru sztangi; najczęściej występujące błędy i sposoby ich niwelowania.
 • Ćwiczenia pomocnicze i ukierunkowane stosowane w nauczaniu OLY.
 • Stosowanie obciążeń treningowych w treningu sztangisty ich periodyzacja i modyfikacja jednostki treningowej w praktyce.
 • Wypracowanie prawidłowego wzorca ruchowego.
 • Ćwiczenia równoważne i poprawiające stabilizację stosowane w podnoszeniu ciężarów.
 • Ćwiczenia poprawiające cechy motoryczne istotne w treningu sztangisty (skoczność, siła, koordynacja ruchowa)

16:00 – 16:30 PRZERWA NA LUNCH

16:30 – 18:30 PODRZUT TECHNICZNY W PRAKTYCE (clean and yerk) wraz z ćwiczeniami stosowanymi w nauce i doskonaleniu boju.

 • Ćwiczenia wprowadzające do nauki zarzutu – podział na etapy, fazy toru sztangi ich gradacja trudności.
 • Grupa ćwiczeń przygotowujących do nauki podrzutu właściwego – podział na fazy, gradacja trudności.
 • Ustawienie prawidłowej pozycji przy sztandze na każdym etapie jej prowadzenia, opis pozycji wyjściowej, najczęściej występujące błędy i sposoby ich niwelowania.
 • Balans – ustawienie prawidłowego środka ciężkości ciała względem sztangi.
 • Przykładowe modyfikacje jednostki treningowej na bazie złożonego wzorca ruchowego stosowanego w nauczaniu podrzutu właściwego.
 • Obciążenia treningowe, metody rozwoju siły – ćwiczenia podrzutowe budujące siłę w specjalistycznym treningu sztangistów.

18:30 – 19:30 Ćwiczenia pomocnicze wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, ćwiczenia równoważne stosowane w Olympic Weightlifting.

19:30 – 20:00 Dyskusja, zakończenie warsztatów, wręczenie certyfikatów.

SZKOLENIE PROWADZI: Monika Olszewska – Trener Olympic Weightlifting

Olympic Weightlifting Coach. Specjalista ds. szkolenia w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła studia Podyplomowe Managera Sportu. Posiada uprawnienia instruktorskie, sędziowskie oraz trenerskie II klasy podnoszenia ciężarów. 
Ponad połowę swojego życia poświęciła podnoszeniu ciężarów. Przez 13 lat jako wyczynowa zawodniczka, wielokrotnie zdobywała medale reprezentując barwy klubowe oraz narodowe. Multimedalistka Mistrzostw Polski (11 Medali Mistrzostw Polski ELITE), 6 krotna finalistka Mistrzostw Europy w latach (1999-2005), II vice Mistrzyni Europy Juniorek w Podrzucie, Trener II klasy podnoszenia ciężarów, Asystentka Trenera Kadry Narodowej Juniorek do lat 17 w latach 2006-2010. 
W praktyce trenerskiej dużą wagę przywiązuje do techniki i jakości wykonania. Jest w 100% zaangażowana w to co robi! Uwielbia ryzyko i adrenalinę, jak już się za coś bierze to na 100% albo wcale. 
Rekordy:
Rwanie – 80kg.
Podrzut w kat. wagowej 58 kg – 105kg

Szczegóły

Data: 17 lipca
Czas: 14:00 - 20:00
Koszt: 350zł

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Mokotów Konstruktorska
Adres: ul. Konstruktorska 13
Warszawa, Mazowieckie Polska

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 570 790 850
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl