Ładowanie Wydarzenia
01
stycznia

AKTYWNOŚĆ 60 +

1 stycznia 2100 12:00 - 19:00250zł190zł (cena dla pracowników Zdrofit)

Chcesz uczestniczyć w szkoleniu?

Zapisz mnie

Szkolenie skierowane dla instruktorów fitness, trenerów personalnych, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, którzy chcą prowadzić bezpieczne i efektywne zajęcia z osobami starszymi bądź już prowadzą takie zajęcia i chcą poszerzyć swoją wiedzę i udoskonalić pracę.

Aktywność osób starszych jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną fitnessu, fizjoterapii i programów profilaktyki zdrowia. Celem szkolenia jest poznanie daleko idących możliwości pracy z osobami starszymi oraz nakierowanie kursantów na to co można wykonywać, a czego nie z tak charakterystyczną grupą odbiorców.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, praktyczną jak i pracę w grupach, z przyborami oraz bez. Daje to możliwość przyswojenia niezbędnej wiedzy i dyskusji na temat szeroko pojętej problematyki aktywności osób starszych oraz nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń i komponowania jednostki lekcyjnej lub indywidualnego treningu.

Program szkolenia:

1) Wprowadzenie w tematykę aktywności osób starszych:

  • Fizjologia starzenia się,
  • Specyfika pracy z osobą 60 +,
  • Omówienie form aktywizacji seniorów na wielu płaszczyznach.

2) Omówienie treningów oraz nauka praktyczna ćwiczeń wskazanych dla tej grupy odbiorców:

  • Trening sensomotoryczny,
  • Ćwiczenia ogólnokształtujące z uwzględnieniem wszystkich trzech poziomów wysokości oraz bezpiecznych przejść pomiędzy nimi (pozycje w leżeniu, pozycje klęczne i podparte, pozycje w staniu),
  • Stretching,
  • Trening siłowy,
  • Gimnastyka w wodzie,
  • Trening na świeżym powietrzu.

3) Lekcja pokazowa obrazująca godzinne zajęcia do zrealizowania w warunkach sali fitness lub w ramach treningu personalnego.

4) Dyskusja.

SZKOLENIE PROWADZI: MARCIN KOZŁOWSKI

Magister fizjoterapii, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku chorografia i techniki tańca, specjalność balet klasyczny. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej w prestiżowej Northern Ballet School w Manchester oraz uczestnik licznych kursów w International Fitness & Aerobic Academy.

Szczegóły

Data: 1 stycznia
Czas: 12:00 - 19:00
Koszt: 250zł
Strona internetowa: http://www.akademiazdrofit.pl

Miejsce

Nazwa Lokalizacji: Zdrofit Stegny
Adres: ul. Mangalia 4
Warszawa,

+ Google Map

Organizator

Nazwa Organizatora: AKADEMIA ZDROFIT
Telefon: 794 777 105
Email:
Strona internetowa: www.akademiazdrofit.pl