3 lutego 2017

Bardzo wielu osobom wydaje się, że bieganie czy trening na siłowni nie wymagają właściwie fachowego podejścia i wiedzy, jeśli nie chcemy przejść na poziom profesjonalny. Oczywiście nie jest to prawda. Każde ćwiczenie angażujące mięśnie, można wykonać na wiele różnych sposobów, z lepszymi lub gorszymi efektami. Najprostszą metodą niepopełniania błędów jest zatrudnienie trenera personalnego, który posiada odpowiednią wiedzę i dzieli się nią z klientami. W ten sposób minimalizujemy ryzyko kontuzji, a maksymalizujemy efekty treningów i diety. Jest to naturalna droga dla początkujących. Co jednak z tymi, którzy chcą iść o krok dalej i zostać zawodowcami, trenerami lub po prostu samemu posiadać wiedzę konieczną do ćwiczenia indywidualnie w odpowiedni sposób? Jak i skąd czerpać wiedzę?

Najlepsza droga – szkolenia

Na szczęście świat sportu oferuje szeroki zakres rozwiązań, po które warto sięgać. Zaczynając od literatury fachowej, przechodząc przez konferencje tematyczne i szkolenia, a kończąc na filmach instruktażowych od uznanych autorytetów. Książki i konferencje nie są dla każdego, a opieranie się na wiedzy z mediów społecznościowych może skończyć się bardzo źle, dlatego dziś zajmiemy się szkoleniami.

Szkolenia w Zdroficie

Ich oferta w dużych miastach jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sam Zdrofit organizuje kilka szkoleń miesięcznie, których ceny nie przekraczają 500 zł! Część z nich skierowana jest do zawodowców, chcących poszerzyć swoją wiedzę o interesujące ich zagadnienia – na przykład dostosowanie treningu do osób powyżej 55 roku życia czy nauka prawidłowych wzorców ruchowych w podnoszeniu ciężarów. Spotkanie z profesjonalistami tej dziedziny pozwala na urozmaicenie prowadzonych zajęć i podniesienie kwalifikacji, czyli po prostu bycie lepszym trenerem.

Inny typ szkoleń przeznaczony jest już nie stricte do trenerów, ale raczej do zaawansowanych sportowców, którzy chcą dowiedzieć się więcej na takie tematy jak mobilność, stretching, czy równowaga wodno-elektrolitowej. Po takim kursie jakość ich ćwiczeń wzrasta dzięki zdobytej wiedzy.

Specjalne szkolenia tematyczne nastawione są na omówienie tylko jednego zagadnienia (jak na przykład odżywianie sportowców chorych na cukrzycę), ale oferują pogłębione analizy przypadków i gotowe rozwiązania sprawdzone przez zawodowców i naukowców. Warto w nich uczestniczyć żeby samemu wiedzieć co dla nas najlepsze.

Po co nam one?

Poza satysfakcją ze zdobytej wiedzy i lepszym treningiem szkolenia dają nam coś jeszcze – pracę i pieniądze. Dzięki nim możemy zostać certyfikowanym trenerem fitness czy rozpocząć pracę w centrum SPA. Na ich podstawie weryfikujemy wiedzę trenerów personalnych, dietetyków czy instruktorów dowolnego sportu i decydujemy się na wybór zajęć.

Jeśli interesujesz się sportami siłowymi i dietetyką lub pracujesz jako instruktor i chcesz podnieść swoje kwalifikacje – sprawdź najbliższe szkolenia oferowane przez Zdrofit!